Hakkımızda

MediaCat

Türkiye’nin lider pazarlama iletişimi dergisi MediaCat, 1993 yılında yayınlanmaya başladı. Bir dergi olarak yola çıkan MediaCat, bugün ek yayınlardan kitaplara, konferanslardan yarışma ve ödüllere, yüksek lisans ve sertifika programlarından kurumlara yönelik düzenli eğitimlere, web sitelerinden sosyal medya varlıklarına kadar çeşitli yollarla pazarlama iletişimi alanında sektörel içerik üreten büyük bir bilgi platformuna dönüşmüş durumda.

Kardeş Yayınlarımız

Amiral gemisi MediaCat olan Kapital Medya, çeşitli alanlara yönelik içerik üreten başka markaları da bünyesinde barındırıyor. “Dijital iş ve kültür dergisi” olarak konumlandırılan Digital Age ile pazarlama ve iletişim alanlarına yönelik yarı akademik vaka yayını Pİ dergisi portföyümüzde yer alan diğer içerik markalarımız.

Ek Yayınlarımız

MediaCat her ay, ana dergisinin yanısıra pazarlama iletişimi sektörünün alt disiplinlerine yönelik çeşitli eklerle okurlarının karşısına çıkıyor. MediaCat Tasarım, Ajans 50, PR Plus, Veri Kiti, Productio, Direct!, Screen, KSS, Portföy, İletişim Rehberi, Sürdürülebilirlik ve Sağlık İletişimi başlığını taşıyan ekler, bunlardan bazıları. MediaCat ayrıca her yıl Cannes Lions Yaratıcılık Festivali başta olmak üzere yurtdışında izlediği ya da doğrudan temsilcisi olduğu uluslararası etkinliklerde dağıtılmak üzere özel, İngilizce, bir “13. sayı” hazırlıyor.

Advertising Age

İşbirliği 2012 yılında Crain Communications ile imzaladığı içerik işbirliği anlaşması çerçevesinde ABD’nin ve dünyanın bir numaralı reklam dergisi Advertising Age ve Creativity‘nin içeriklerini sayfalarına taşımaya başlayan MediaCat, pazarlama, iletişim ve reklam dünyasının global gündemini okurlarımıza sunuyor.

Dijital Mecralarımız

Dergimizin yanısıra web sitemiz de pazarlama iletişimi sektörü tarafından yakından takip ediliyor. MediaCat Online, pazarlama iletişimi konusunda aktüel içerik arayanların başvurduğu en önemli kaynak konumunda. MediaCat’e dijital ortamda gösterilen ilginin en güçlü işaretlerinden biri de, sosyal medyada eriştiğimiz etki düzeyi. MediaCat’e mobil cihazlar üzerinden e-dergi formatında üzerinden ulaşmak da mümkün. Sayılarımızı Turkcell Dergilik ve dMags platformları üzerinden takip edebilirsiniz.

MediaCat Kitapları

MediaCat’in, marka inşa eden profesyonellere yönelik fonksiyonel bilgi üretme misyonunun en önemli araçlarından biri de kitaplar. Şu anda Türkiye’de pazarlama iletişimi ana başlığı altında sınıflandırılabilecek kitapların neredeyse yüzde 80’i MediaCat Kitapları’ndan yayınlanmış durumda.

Brand Week İstanbul

Brand Week Istanbul, MediaCat’in etkinlik organizasyonu ve içerik üretme tecrübesinden doğan Türkiye’nin en büyük pazarlama iletişimi organizasyonu. İlki 11-15 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenlenen bu dev organizasyon, o tarihte bu yana her sene daha da büyüyerek konferanslardan seminerlere, workshop’lardan networking toplantılarına, yaratıcı sergilerden ödül törenlerine kadar birçok etkinliğe sahne oldu. Dünyadan ve Türkiye’den önemli isimler konuşmacı olarak ağırlandı. Katılımcılara bilgi, yaratıcılık ve ilhamla dolu bir hafta sunan Brand Week Istanbul pazarlama, reklam ve medya dünyasının üst düzey yöneticilerini ve karar vericilerini bir araya getiriyor. İstanbul’u sahip olduğu büyük potansiyelle bir yaratıcılık üssü olarak yeniden konumlandırmayı hedefleyen Brand Week Istanbul, salonlara kapanıp kalmayıp, popüler sergiler ve İkonlar Yürüyüşü gibi görkemli açıkhava etkinlikleriyle halkla da buluşuyor.

Digital Age Summit

Kapital Medya’nın diğer büyük etkinliği ise, ilki 2007 yılında düzenlenen Digital Age Summit. Dijital iş dünyasının en sıcak konularının ele alındığı bu zirve, başta bilişim ve iletişim sektörleri olmak üzere çeşitli iş alanlarından birçok üst düzey profesyoneli bir araya getiriyor.

Felis Ödülleri

MediaCat, yaratıcı endüstriler ve marka mimarisinin yapıtaşlarını teşvik edip büyütmek adına 2006 yılından bu yana Felis Ödüllerini düzenliyor. Pazarlama İletişimi ve yaratıcı endüstrilerde faaliyet gösteren hemen hemen tüm kişi ve kurumların başvurusuna açık olan Felis, yaratıcı fikirlerin pazarda yarattığı somut etkiye odaklı, bir iletişim öğesinin hem yaratıcı hem de etkili olabileceğini savunan yapısıyla sektörde çok özel bir yerde duruyor.